Balandžio 19 d., penktadienį, prancūzų kalbą besimokančios 7-8 klasių mokinės vyko į Vilniaus J. Basanavičiaus progimnaziją, kur dalyvavo pirmajame „Le Francais en fete“ festivalyje. Šiame tradicija tampančiame renginyje, mes pristatėme savo mokyklą, pasitelkę savo kūrybos, vaidybos ir dainavimo sugebėjimus. Taip pat dalyvavome įvairiose veiklose: prisilietėme prie prancūziškos 60-ųjų mados, susipažinome su prancūziška virtuve, išbandėme savo kruopštumą rankdarbių dirbtuvėse. Džiaugiamės gauta patirtimi bei puikias prizais ir tikimės čia sugrįžti dar ne kartą.

Faustina Kiaušaitė, Ugnė Taurelytė ir grupė „Avenir“

Skatinti mokinius domėtis prancūzų kalba, kultūra, muzika, lavinti ir tobulinti prancūzų kalbos įgūdžius, sudaryti sąlygas mokinių kūrybiniams ir meniniams gebėjimams atsiskleisti – tokius tikslus kelia respublikinis prancūziškų dainų festivalis. Balandžio 12 dieną Antano Vienuolio progimnazijos septintokės, besimokančios prancūzų kalbos, dalyvavo kasmet Šeduvoje vykstančiame festivalyje „L'amour change le monde". Festivaliui buvo paruošta daina „Perfect". Mergaitės stengėsi, labai daug repetavo, tad ir pasirodymas buvo puikus, visiems labai patiko. Grįžome su nuostabiausiais įspūdžiais ir padėkomis. Būtinai dalyvausime šiame festivalyje ir kitais metais. Patirti įspūdžiai skatina tobulėti.

Tarptautinė frankofonijos diena kovo 20-ąją visame pasaulyje minima nuo 1990 metų. Kasmet pažymėdami šią dieną Antano Vienuolio progimnazijos mokiniai ir šiemet nenutraukė tradicijos. Švęsdami frankofonijos dienas jie turėjo galimybę susipažinti su rašytoju bei žurnalistu Linu Bitvinsku. Svečias pristatė savo eilėraščių knygą „Viena diena be skėčio“, kurioje dalis eilėraščių išversta į prancūzų kalbą. Smagu, kad šioje knygelėje yra keturių mūsų mokyklos mokinių dailės darbai. Susitikimo metu mokiniai skaitė eilėraščius prancūziškai, taip pat skambėjo melodingos prancūziškos dainos. Susitikimo metu rašytojas Linas Bitvinskas pasakojo apie savo gyvenimą, meilę prancūzų kalbai bei ryšius su Prancūzija.

Balandžio 13 dieną Šeduvoje 10 kartą vyko nacionalinis prancūziškos dainos festivalis "L'amour change le monde" („Meilė keičia pasaulį“). Šiame festivalyje dalyvavome ir Antano Vienuolio progimnazijos 8-tų bei 6-tų klasių mokiniai. Sfestivalio svečiai bei gimnazijos bendruomenė, buvo pakviesti į solidarumo akciją už taiką. Šeduvos gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja Virginija Butvilienė kalbėjo apie pasaulį be karo, nesutarimų ir neapykantos kurstymo. Festivalio viešnia ponia Amanda Wintmolders iš Belgijos papasakojo, kaip prieš 30 metų įsitraukė į tarptautinio susirašinėjimo klubo veiklą ir prisiminė šūkį: „Plunksna yra galingesnė už kardą“, kuris kvietė gyventi taikiai. Labai svarbu vieningai siekti taikos įvairiomis priemonėmis, net ir dainuojant apie meilę, skleidžiančią gėrį. Visi festivalio dalyviai turėjo atlikti po prancūzišką dainą. Mūsų progimnazijos delegacija prizinių vietų neužėmė, bet smagiai praleido laiką, gavo naujos patirties, patyrė puikių įspūdžių. Tokie renginiai skatina mokytis prancūzų kalbos.

Fausta Tursaitė, 8b klasės mokinė

Prancūzijoje Mentono mieste, esančiame prie Nicos, vasario mėnesį tradiciškai rengiamas citrininių vaisių festivalis. Įspūdinga šventė su parodom ir paradais, kviečiančiais pasaulio muzikos ritmais, tęsiasi apie dvi savaites. Visas miestas kvepia citrinomis ir apelsinais.

Plėtojant frankofonų kultūrą Lietuvoje kovo 22 d. pirmą kartą Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje įvyko Citrinų šventė.. Tai buvo smagus renginys, kuriame dalyvavo ir Antano Vienuolio progimnazijos komanda. Šventės metu buvo organizuota daug veiklų: kruasanų kepimas, lipdymas iš šaltojo porceliano, knygų skirtukų gaminimas, stiklo graviravimas, lobių paieška. Dar vyko prancūziškos dainos popietė. Taip pat reikėjo pristatyti Batuotojo katino batą, papuoštą citrusiniais vaisiais. Daug įspūdžių, puikios nuotaikos, bendrystės su įvairių mokyklų komandomis įkvėpė ir anykštėnus.Tokios šventės skatina dar labiau mokytis užsienio kalbų.

Prancūzų kalbos besimokantys mokiniai
Fausta, Vytautė, Meda, Tautvydas, Gabija, Elžbieta