Respublikinis prancūziškų dainų festivalis "L'amour change le monde!" Šeduvos gimnazijoje

Balandžio 13 dieną Šeduvoje 10 kartą vyko nacionalinis prancūziškos dainos festivalis "L'amour change le monde" („Meilė keičia pasaulį“). Šiame festivalyje dalyvavome ir Antano Vienuolio progimnazijos 8-tų bei 6-tų klasių mokiniai. Sfestivalio svečiai bei gimnazijos bendruomenė, buvo pakviesti į solidarumo akciją už taiką. Šeduvos gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja Virginija Butvilienė kalbėjo apie pasaulį be karo, nesutarimų ir neapykantos kurstymo. Festivalio viešnia ponia Amanda Wintmolders iš Belgijos papasakojo, kaip prieš 30 metų įsitraukė į tarptautinio susirašinėjimo klubo veiklą ir prisiminė šūkį: „Plunksna yra galingesnė už kardą“, kuris kvietė gyventi taikiai. Labai svarbu vieningai siekti taikos įvairiomis priemonėmis, net ir dainuojant apie meilę, skleidžiančią gėrį. Visi festivalio dalyviai turėjo atlikti po prancūzišką dainą. Mūsų progimnazijos delegacija prizinių vietų neužėmė, bet smagiai praleido laiką, gavo naujos patirties, patyrė puikių įspūdžių. Tokie renginiai skatina mokytis prancūzų kalbos.

Fausta Tursaitė, 8b klasės mokinė