Savivaldybės biudžetinė įstaiga savivaldybeJ.Biliūno g. 31, LT-29111, Anykščiai
Įstaigos kodas 190046913
Tel. (8 381) 50860
El. p. avp.anyksciai@gmail.com 

europos ženkliukas

Šių metų vasario 24-29 dienomis dvi mūsų mokyklos mokytojos, Kristina Satkevičienė ir Jurgita Blažienė, dalyvavo savaitės trukmės kursuose "Tablets and Smartphones: Using Mobile Devices as Educational Tools" (Planšetiniai kompiutetriai ir išmanieji telefonai: mobiliųjų įrenginių naudojimas mokymo procese) Dubline, Airijoje, kuriuos organizavo Europass Teacher Academy.

Skaityti daugiau

2019 m. lapkričio 25-29 d. įvyko antrasis Erasmus+KA1 programos projekto „Inovatyvus mokymas(is) taikant modelį "SMART" pedagogų skaitmeninių kompetencijų ir mokinių pasiekimų gerinimui“ vizitas. Progimnazijos direktorė Danutė Mažvylienė ir anglų kalbos mokytoja Kristina Satkevičienė dalyvavo mokymo ir mobilumo įmonės „Esmovia“ (Valensija, Ispanija) organizuotuose kursuose. Kartu su kolegomis iš Bulgarijos, Vokietijos ir Belgijos mokėmės dirbti su iOS operacine sistema, palyginome mokyklose naidojamos IT priemones, susipažinome su jų panaudojimo galimybėmis.

2019 m. spalio 14-18 dienomis Erasmus+ KA2 projekto „Mokykis išmaniai ateities šalyje“ partnerių susitikimas vyko TÕVL licėjuje Taline. Antano Vienuolio progimnazijos mokytojos V. Raugalienė, V. Gimbutienė ir A. Laskauskienė kartu su kitais projekto dalyviais susipažino su licėjumi, stebėjo atviras pamokas, kurių metu Estijos mokytojos dalinosi darbo patirtimi, demonstravo, kaip taiko išmaniąsias technologijas.

Po keletą pamokų projekto partneriai vedė licėjaus pradinių klasių mokiniams, susipažino ir išbandė mokomąsias priemones, skirtas įvairiems eksperimentams. Vyko veiklų aptarimai. Taip pat šalių, projekto dalyvių, komandos lankėsi vaikų darželyje, kuris glaudžiai bendradarbiauja su licėjumi. Buvo suplanuoti nauji darbai ir veiklos kitam susitikimui Prancūzijoje, kuris įvyks kovo mėnesį.

Laisvu laiku mokytojai lankė senąjį Taliną, grožėjosi senamiesčio gatvelėmis, rotušės aikšte, miesto paslaptis bandė atskleisti „Talino legendų“ labirintuose, kur įmantrių vaizdo technologijų, specialiųjų efektų, multimedijos triukų dėka, pajuto inkvizicijos ir karo baisumus, sužinojo apie alchemikų atradimus, išgirdo labiausiai jaudinančias Talino legendas. Operos ir baleto teatre žiūrėjo operą „Laisvė“.

Pradinių klasių mokytojos V. Gimbutienė ir A. Laskauskienė

Birželio 11-15 dienomis vyko Erasmus+K2 projekto „Mokykis išmaniai ateities šalyje“ mokytojų vizitas Austrijoje. Į Austrijos Gutenberg Stenzengreith pradinę mokyklą išvyko projekto koordinatorė Asta Laskauskienė ir mokytojos Audronė Jakniūnienė, Violeta Raugalienė, Kristina Satkevičienė. Pirmąją projekto dieną kartu su projekto partneriais iš Olandijos, Prancūzijos, Estijos vedėme pamokas 1-4 klasėse. Pamokų metu pristatėme Anykščius, Lietuvą, su austrų mokiniais žaidėme lietuvių liaudies žaidimus. Pradinukams teko dėlioti mūsų sukurtas dėliones su Lietuva, drugelius su Lietuvos vėliavos spalvomis, kurti plakatus. Vizito metu mes stebėjome pamokas, dalyvavome mokinių integruotų veiklų dienoje, susipažinome su šalies švietimo sistema bei numatėme tolimesnes projekto vykdymo gaires.

Pagal Erasmus+ KA2 projektą „Mokykis išmaniai ateities šalyje“ Antano Vienuolio progimnazijos delegacija išvyko į Olandiją. 2019 metų kovo 11-15 d. progimnazijos mokytojos Audronė Jakniūnienė, Vilija Gimbutienė ir Kristina Satkevičienė lankėsi Den Haagos „De Paradijsvogel“ mokykloje. Tai buvo antrasis projekto partnerių iš Estijos, Austrijos, Prancūzijos, Nyderlandų ir Lietuvos susitikimas. Projekto dalyviai susipažino su Nyderlandų švietimo sistema. Įvairūs renginiai vyko mokyklose: mokiniai susipažino su projekto dalyvių šalimis, atliko interaktyvias užduotis. Įdomūs edukaciniai užsiėmimai vyko šiuolaikinio meno muziejuje, Delfto technologijų universiteto bibliotekoje. Šeimininkai po Delfto miestą suorganizavo išmaniąsias orientacines varžybas, kurių metu buvo galima susipažinti su įvairiais istoriniais objektais. Grįždamos į Lietuvą mokytojos džiaugėsi, kad pagilino profesines žinias, patyrė daug įspūdžių, užmezgė naujų pažinčių tolimesniam bendradarbiavimui su kolegomis iš užsienio šalių.