"Fête du Citron"

Prancūzijoje Mentono mieste, esančiame prie Nicos, vasario mėnesį tradiciškai rengiamas citrininių vaisių festivalis. Įspūdinga šventė su parodom ir paradais, kviečiančiais pasaulio muzikos ritmais, tęsiasi apie dvi savaites. Visas miestas kvepia citrinomis ir apelsinais.

Plėtojant frankofonų kultūrą Lietuvoje kovo 22 d. pirmą kartą Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje įvyko Citrinų šventė.. Tai buvo smagus renginys, kuriame dalyvavo ir Antano Vienuolio progimnazijos komanda. Šventės metu buvo organizuota daug veiklų: kruasanų kepimas, lipdymas iš šaltojo porceliano, knygų skirtukų gaminimas, stiklo graviravimas, lobių paieška. Dar vyko prancūziškos dainos popietė. Taip pat reikėjo pristatyti Batuotojo katino batą, papuoštą citrusiniais vaisiais. Daug įspūdžių, puikios nuotaikos, bendrystės su įvairių mokyklų komandomis įkvėpė ir anykštėnus.Tokios šventės skatina dar labiau mokytis užsienio kalbų.

Prancūzų kalbos besimokantys mokiniai
Fausta, Vytautė, Meda, Tautvydas, Gabija, Elžbieta