Helovyno linksmybės

Labiausiai mokinių laukiama šventė – Helovynas, nors ir sava šventė, bet Helovyno nuotaika vis labiau įsisiūbuoja. Helovynas yra viena seniausių švenčių pasaulyje, imigrantų iš Europos dėka ji buvo atgabenta į Ameriką dar prieš 2000 metų. Halovynas kilo iš pagonių, kurie šią naktį garbindavo mirusiuosius. Tradicija šią naktį persirengti kilo iš senovės Keltų, kurie tikėjosi, kad naktį atklydę vaiduokliai neatpažins gyvųjų. Oranžinė ir juoda yra laikomos Helovyno spalvomis, nes oranžinė simbolizuoja rudens derlių, o juoda – tamsą ir mirtį.

Šiandien progimnazijoje veikė Helovyno kavinė, sudaryta iš 10 kavinukių su skirtingais prekiniais ženklais. Kavinukės buvo vertinamos pagal šiuos požymius: prekybos vietos dizainas, aptarnavimo kultūra, prekės kainos pagrindimas, pateikimas, prekiautojų verslumas. Geriausiai Helovyno prekė – Daugirdo Matulio helovynins sausainis. Nuo pat ryto grožėjomės kaukėmis, skanavome neįprastais pavadinimais skanėstus, 1–4 klasių mokiniai šoko „Pabaisiukų diskotekoje“, kurią organizavo aštuntokai, o vakare 5–8 klasių mokinių dar laukia diskoteka su siaubo elementais, būrėjų salonas ir kino teatras...