Norime pasidžiaugti, kad mūsų rengtas ERASMUS+  bendrojo ugdymo švietimo darbuotojų mobilumo projektas „Inovatyvus mokymas (is) taikant  modelį „SMART“ pedagogų skaitmeninių kompetencijų ir mokinių pasiekimų gerinimui“ gavo  15 576 eurų dotaciją. Projektas prasidės rugsėjo 1 dieną ir truks 14 mėnesių.

Projekto tikslas: togbulinant mokytojų skaitmenines kompetencijas gerinti mokinių pasiekumus.

Projekto iniciatyvinė grupė - progimnazijos direktorė Danutė Mažvylienė, matematikos ir informacinių technologijų mokytojos Violeta Raugalienė ir Jurgita Blažienė, anglų kalbos mokytojos Kristina Satkevičienė ir Raimonda Narbutienė.
Projekto grupės nariai vyks į mobilumo vizitus Austrijoje, Ispanijoje, Airijoje ir Kroatijoje.

Pirmasis mobilumo vizitas Grace (Austrija)

Vykdant Erasmus+ mobilumo projektą „Inovatyvus mokymas(is) taikant modelį "SMART" pedagogų skaitmeninių kompetencijų ir mokinių pasiekimų gerinimui“ Antano Vienuolio progimnazijos mokytojos Violeta Raugalienė ir Raimonda Narbutienė, šių metų lapkričio 3-8 dienomis dalyvavo mobilumo kursuose „Išmaniųjų įrenginių naudojimas ugdyme - naujos idėjos“.
Kartu su kursų dalyviais iš Vokietijos, Slovakijos, Portugalijos, Kipro, Suomijos ir Lichtenšteino mokėmės kaip išmaniuosius įrenginius panaudoti ugdyme. Kursų metu  dirbome Google Classroom klasėje, lankėmės skaitmeninėje mokymo kavinėje, dalijomės patirtimi. Kursų metu turėjome galimybę išmokti dirbti su naujomis skaitmeninėmis programomis. Lankėmės vienoje Graco mokykloje, kur stebėjome, kaip planšetės naudojamos pamokose. Susipažinome su Android operacinės sistemos galimybėmis. Paskutinę kursų dieną kūrėme video filmus apie įgytą patirtį Austrijoje. Išvykdamos į Lietuvą, išsivežėme daug žinių, patirčių ir naujų idėjų. Erasmus+ projekto dėka mes tobulinome savo skaitmenines kompetencijas, o įgytą patirtį skleisime savo kolegoms.

Antrasis mobilumo vizitas Valensijoje (Ispanija)

2019 m. lapkričio 25-29 d. įvyko antrasis Erasmus+KA1 programos projekto "Inovatyvus mokymas(is) taikant modelį "SMART" pedagogų skaitmeninių kompetencijų ir mokinių pasiekimų gerinimui" vizitas. Progimnazijos direktorė Danutė Mažvylienė ir anglų kalbos mokytoja Kristina Satkevičienė dalyvavo mokymo ir mobilumo įmonės "Esmovia" (Valensija, Ispanija) organizuotuose kursuose.
Kartu su kolegomis iš Bulgarijos, Vokietijos ir Belgijos mokėmės dirbti su iOS operacine sistema, palyginome mokyklose naidojamos IT priemones, susipažinome su jų panaudojimo galimybėmis.
Lektorius Joaquim Matali Ortiz pristatė, o mes išbandėme Google disko galimybes: Coogle, Mindomo programas. Nors visi seniai naudojamės elektroniniu paštu, bet ne visada juo naudojamės teisingai ir saugiai. Išbandėme kaip saugiai tvarkyti savo korespondenciją, ją suskirstyti pagal darbo veiklos rūšis.
Lektorius, anglų kalbos mokytojas, dirbantis su pradinių klasių mokiniais mums daug pasakojo ir dalijosi savo ilgalaike patirtimi taikant IT priemones mokant mokinius. Jo paskaitų metu susipažinome ir išbandėme Google Classroom, Class Craft, My Class Game, Fantasy Class, Class Royale, Storybird, My Storybook, Storyjumper.com  priemones. Kursų grupėje mokėsi 16 mokytojų, mokyklų vadovų bei ikimokyklinio ugdymo pedagogų. Kiekvienas iš jų pristatė ir pasidalijo savo patirtimi. Kolegų patirtys įvairios. Priklausomai nuo ugdymo įstaigos tipo bei valstybės, IT priemonių, metodų naudojimas tikrai skiriasi. Džiaugėmės tuo, kad keletas lektorių pristatytų programų mums jau yra žinomos, o kai kurios taikomos ir mūsų progimnazijoje.
Kursų paskutinė diena buvo skirta vizitui į Puzera de Maria mokyklą Valensijoje. Tokio tipo mokyklų pasaulyje yra 8. Tai mokykla-darželis, kur tėvai atveda vaikus mokytis nuo 3 metų. Įdomu buvo apsilankyti pamokose, stebėti anglų kalbos ir IT, biologijos pamokas, susipažinti kaip dirbama ir ugdomi 3-6 metų amžiaus mokinukai. Taip pat mokyklos mokytojai pasakojo kaip organizuojami robotikos užsiėmimai. Mo0kyklos direktorius pristatė Ispanijos švietimo sistemą, palyginome visi savo šalių švietimo sistemas, radome daug bendrų dalykų. Aptarėme problemas, su kuriomis susiduria Europos valstybių mokytojai.
Vizito metu, po kursų išnaudojome visą laiką, kad galėtume susipažinti ir su Ispanijos kultūra, istorija, kulinariniu paveldu. Esame dėkingos "Esmovia" darbuotojams už puikiai suplanuotą vizito laiką, ekskursiją po Valensiją, paelijos kepimo edukacinę programą.
Kursų metu įgyta patirtimi ir žiniomis planuojame dalintis su progimnazijos kolegomis.

Šių metų vasario 24-29 dienomis dvi mūsų mokyklos mokytojos, Kristina Satkevičienė ir Jurgita Blažienė, dalyvavo savaitės trukmės kursuose "Tablets and Smartphones: Using Mobile Devices as Educational Tools" (Plančetiniai kompiutetriai ir išmanieji telefonai: mobiliųjų įrenginių naudojimas mokymo procese) Dubline, Airijoje, kuriuos organizavo Europass Teacher Academy. Jų metu buvo mokoma naudotis įvairiomis aplikacijomis bei internetinėmis svetinėmis planuojant pamoką, organizuojant darbą pamokos metu, įsivertinant. Kursuose be Lietuvos atstovių dalyvavo pedagogai iš Vokietijos, Ispanijos, Portugalijos, Kroatijos, Bulgarijos ir Airijos. Sėkmingai užbaigę mokymus, kursų dalyviai gavo sertifikatus.