Erasmus+KA2 projektas „Mokykis išmaniai ateities šalyje/Learn Smart in FutureLand“

2019-06-16

Birželio 11-15 dienomis vyko Erasmus+K2 projekto „Mokykis išmaniai ateities šalyje“ mokytojų vizitas Austrijoje. Į Austrijos Gutenberg  Stenzengreith pradinę mokyklą išvyko projekto koordinatorė Asta Laskauskienė ir mokytojos Audronė Jakniūnienė, Violeta Raugalienė, Kristina Satkevičienė. Pirmąją projekto dieną kartu su projekto partneriais iš Olandijos, Prancūzijos, Estijos vedėme pamokas 1-4 klasėse. Pamokų metu pristatėme Anykščius, Lietuvą, su austrų mokiniais žaidėme lietuvių liaudies žaidimus. Pradinukams teko  dėlioti mūsų sukurtas dėliones su Lietuva, drugelius su Lietuvos vėliavos spalvomis, kurti plakatus. Vizito metu mes stebėjome pamokas, dalyvavome mokinių integruotų veiklų dienoje, susipažinome su šalies švietimo sistema bei numatėme tolimesnes projekto vykdymo gaires.

Vizitas Olandijoje
2019-03-20

Pagal Erasmus+ KA2  projektą „Mokykis išmaniai ateities šalyje“ Antano Vienuolio progimnazijos delegacija išvyko į Olandiją. 2019 metų kovo 11-15 d. progimnazijos mokytojos Audronė Jakniūnienė, Vilija Gimbutienė ir  Kristina Satkevičienė lankėsi Den Haagos „De Paradijsvogel“  mokykloje. Tai buvo antrasis projekto partnerių iš Estijos, Austrijos, Prancūzijos,  Nyderlandų ir Lietuvos susitikimas. Projekto dalyviai susipažino su Nyderlandų švietimo sistema. Įvairūs renginiai vyko mokyklose: mokiniai susipažino su projekto dalyvių  šalimis, atliko interaktyvias užduotis. Įdomūs edukaciniai užsiėmimai vyko šiuolaikinio meno muziejuje,  Delfto technologijų universiteto bibliotekoje. Šeimininkai po Delfto miestą suorganizavo išmaniąsias orientacines varžybas, kurių metu buvo galima susipažinti su įvairiais  istoriniais objektais. Grįždamos į Lietuvą mokytojos  džiaugėsi, kad pagilino profesines žinias, patyrė daug įspūdžių, užmezgė naujų pažinčių tolimesniam bendradarbiavimui su kolegomis iš užsienio šalių.

2018 m. lapkričio 5-10 d. Erasmus+KA2 projekto „Mokykis išmaniai ateities šalyje“ partnerių vizitas mūsų mokykloje
2018-11-05

Pirmieji Erasmus+KA2 projekto „Mokykis išmaniai ateities šalyje“ partneriai iš Prancūzijos Saou pradinės mokyklos Figuiere Vincent ir Guillerme Martine mūsų progimnazijoje. Šiandien prancūzų kalbos pamokos 5, 7 ir 8 klasių mokiniams kartu su svečiais prancūziškai. Rytoj į projekto veiklas įsijungia partneriai iš Estijos, Austrijos ir Olandijos. Sėkmingų ir prasmingų veiklų bei įspūdžių visą savaitę.
Anykščių Antano Vienuolio progimnazijoje vyksta intensyvios projekto Erasmus+ KA2 „Mokykis išmaniai ateities šalyje“ partnerių veiklos. Delegacijų iš Prancūzijos, Estijos, Austrijos ir Olandijos komandos jau pristatė savo šalis bei mokyklas, pasakojo apie švietimo sistemas. Po pietų kartu su kolegomis aplankėme turistinius objektus: Lajų taką, Puntuko akmenį. Ypač didelį įspūdį svečiams paliko duonos kepimo edukacinė programa Niūronių etnografinėje sodyboje. Dienos veiklos buvo užbaigtos interaktyviu žaidimu Actionbound.

„Mokykis išmaniai ateities šalyje“ - partnerių susitikimas Estijoje
2019-10-19

2019 m. spalio 14-18 dienomis Erasmus+ KA2 projekto „Mokykis išmaniai ateities šalyje“ partnerių susitikimas vyko TÕVL licėjuje Taline. Antano Vienuolio progimnazijos mokytojos V. Raugalienė, V. Gimbutienė ir A. Laskauskienė kartu su kitais projekto dalyviais susipažino su licėjumi, stebėjo atviras pamokas, kurių metu Estijos mokytojos dalinosi darbo patirtimi, demonstravo, kaip taiko išmaniąsias technologijas. Po keletą pamokų projekto partneriai vedė licėjaus pradinių klasių mokiniams, susipažino ir išbandė mokomąsias priemones, skirtas įvairiems eksperimentams. Vyko veiklų aptarimai. Taip pat šalių, projekto dalyvių, komandos lankėsi vaikų darželyje, kuris glaudžiai bendradarbiauja su licėjumi. Buvo suplanuoti nauji darbai ir veiklos kitam susitikimui Prancūzijoje, kuris įvyks kovo mėnesį.
Laisvu laiku mokytojai lankė senąjį Taliną, grožėjosi senamiesčio gatvelėmis, rotušės aikšte, miesto paslaptis bandė atskleisti „Talino legendų“ labirintuose, kur įmantrių vaizdo technologijų, specialiųjų efektų, multimedijos triukų dėka, pajuto inkvizicijos ir karo baisumus, sužinojo apie alchemikų atradimus, išgirdo labiausiai jaudinančias Talino legendas. Operos ir baleto teatre žiūrėjo operą „Laisvė“.

Pradinių klasių mokytojos V. Gimbutienė ir A. Laskauskienė