">
©Antano Vienuolio progimnazija
2015 www.avienuolis.anyksciai.lm.lt

Pamoka
Laikas
1
8.00–8.45
2
8.55–9.40
3
9.50–10.35
4
10.55–11.40
5
12.00–12.45
6
12.55–13.40
7
13.50–14.35
Pamokų laikasMokytojų mobilumo vizitas Rumunijoje
2017 m. gruodžio 10-16 d.

Tarptautinis mokytojų mobilumo vizitas vyko Diaconu Coresi mokykloje, Fieni mieste, Rumunijoje.

Pasipuošę tradiciniais drabužiais,šeimininkai visus atvykusius Ispanijos ir Lietuvos kolegas pasitiko su duona ir druska, o vėliau sekė įtemta dienotvarkė. Mokyklos pristatė savo sėkmingiausius būdus, kaip į mokymosi ir ugdymo procesą įtraukia tėvus. Susitikome su Diaconu Coresi mokyklos tėvų komitetu, dalyvavome diskusijoje apie šeimos ir mokyklos įtaką moksleivių pasiekimams ir asmenybės formavimuisi. Vėliau su mokyklos bendruomenės nariais gaminome kalėdines dekoracijas,stebėjome bendrą tėvų ir vaikų susirinkimą,dalyvavome užklasinio skaitymo pamokoje, kur mintimis apie perskaitytas knygas dalijosi ne tik mokiniai, bet ir jų mamos.

Erasmus+ projekto programos pabaigoje mokykloje apsilankė tradicinės rumunų šeimos gyvenimo būdą propaguojanti Urdea šeimyna. Jų vaikai nelanko įprastos mokyklos. Visa šeima groja pačių pasigamintais muzikos instrumentais, o tėvai piešia tradicines ikonas. Susipažinome su „Drąsos mokyklos“ vadove, kuri 70 dienų praleido Antarktyje. Viešnagės pabaigoje vaišinomės didžiuliu tortu. Džiaugiamės naujomis patirtimis ir laukiame svečių Lietuvoje jau vasario 12 - 16 dienomis.Erasmus+ KA2 projekto „Mokykla ir šeima: partneriai tvariam švietimui“ susitikimas Ispanijoje
2017 m. lapkričio 20 - 23

Erasmus+ KA2 projekto „Mokykla ir šeima: partneriai tvariam švietimui“ koordinacinės grupės susitikimas vyko lapkričio 20 - 23 dienomis Ceip Cervantes mokykloje Vila Realyje, Ispanijoje. Projekto partneriai iš Ispanijos surengė nuostabų sutikimą bei supažindino su savo mokykla. Šio susitikimo tikslas - susipažinti su Rumunijos, Ispanijos bei Lietuvos švietimo sistemomis bei švietimo situacija šalyse. Kiekviena mokykla pristatė savo gerosios patirties pavyzdžius, kaip dirbant su tėvais, įtraukiant bendruomenę pasiekti geresnių moksleivių mokymosi bei ugdymo rezultatų.

Susitikimo metu buvo suderintos tolimesnių susitikimų datos, aptartas vaikų ir šeimų įsitraukimo į projektą klausimas bei kiti svarbūs darbiniai reikalai.  Sekantis susitikimas - Rumunija!


Padėka projekte dalyvavusioms mokyklos bendruomenėms šeimoms
2018-03-16

Bendro tėvų susirinkimo metu Anykščių Antano Vienuolio progimnazija padėkojo 8 šeimoms aktyviai ir atsakingai dalyvaujančioms tarptautinio Erasmus+ projekto „Mokyklos ir tėvų partnerystė tvariam švietimui“ veiklose. Vasario 12-16 dienomis jų namuose gyveno mokiniai iš Ispanijos ir Rumunijos.
Dar kartą ačiū Linai ir Renatui Puikiams, Kristinai Kiaušaitei, Jūratei ir Sauliui Stankevičiams, Rasai ir Jurijui Smertjevams, Daivai ir Virmantui Gokams, Audrai Steponavičiūtei, Danguolei ir Raimondui Sunklodams, Laurai ir Sigitui Jasevičiams bei  7A klasės mokiniams Emilijai Stankevičiūtei  ir Povilui Gokui už pasidalijimą įpūdžiais ir projekto vaizdais.

Mokėmės Ispanijoje

2018 birželio 4-8 d. mokytojos Skaidrutė Kvietkauskienė, Jolita Karosienė ir Asta Oznanskienė dalyvavo Erasmus+KA2 projekto „Mokyklos ir tėvų partnerystė tvariam švietimui“ veiklose, kurias organizavo partneriai iš Ceip Cevantes mokyklos  Viljarialio mieste, Ispanijoje.
Susitikome su Tėvų Asociacijos vadove, kuri paaiškino šios organizacijos funkcijas mokyklos gyvenime. Dalyvavome paskaitose apie besimokančios mokyklos bendruomenę ir priklausomybių poveikį ugdymo procesui. Stebėjome pamokas, kuriose tėvai aktyviai dalyvavo mokymo procese. Būtent šią patirtį mokytoja metodininkė Jolita Karosienė jau pradėjo sistemingai taikyti savo pamokose.


Vizitas Rumunijoje
2018 m. spalio 21-27 d.

Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos 8a klasės mokiniai Faustina Kiaušaitė, Emilė Stankevičiūtė, Povilas Gokas, Kasparas Smertjevas su mokytojomis Raimonda Narbutienė ir Skaidre Kvietkauskiene  spalio 21-27 lankėsi Rumunijoje Fieni miesto Diaconu Coresi mokykloje.   Projekto Erasmus+KA2  „Mokyklos ir tėvų partnerystė tvariam švietimui“ komanda  tęsė  partnerystės veiklas.  Mokiniai papasakojo apie Anykščius ir Lietuvą.  Kuriant albumą apie  savo šeimas,  prisiminimai apie  tėvelius ir senelius  sujaudino ne tik pačius vaikus, bet ir mokytojus.  Mūsų mokiniai gyveno rumunų šeimose. Tėvų nuoširdus  bendravimas su mumis   ir bendradarbiavimas su mokykla   paliko didelį įspūdį.
Mūsų mokyklos delegacija aplankė  Rumunijos sostinę Bukareštą, parlamento rūmus,  Pelešo karalių pilį.  Susiradome naujų draugų, dalyvavome  įvairiose  diskusijose, ragavome nacionalinius  rudens valgius. Mokiniai džiaugėsi galimybe susipažinti su Rumunija, Diaconu Coresi mokykla ir  nuoširdžiais  žmonėmis.


5 dienos ispanų šeimose su Erasmus+KA2 projektu „Mokyklos ir tėvų partnerystė tvariam švietimui“
2019-03-12

Šių metų vasario 25 - kovo 1 d. mūsų progimnazijos mokiniai Paulė Banytė 5a kl., Vakarė Jasevičiūtė 7b kl., Povilas Pilinka ir Kipras Puikis 7a k. bei mokytojos Audra Steponavičiūtė ir Asta Oznanskienė dalyvavo mokinių mobilumo veiklose, kurias organizavo Ceip Cervantes mokykla Viljarealio mieste (Ispanija). Mokinius apgyvendino ispanų šeimos, kurių vaikai 2018 m. vasario mėnesį lankėsi mūsų mokykloje tuo pačiu tikslu. Ceip Cervantes mokykla, projekto koordinatorė, organizavo įvairius užsiėmimus. Mokiniai sprendė konfliktines situacijas, įsijausdami į tėvų vaidmenį, piešė plakatus „Realus ir tobulas laisvalakis su šeima“. Visiems patiko kelionė traukiniu į Valenciją.  Buvo daug sportinės veiklos. Mokiniai mokėsi žaisti dar negirdėtą Pilota žaidimą(autentiškas Valencijos regiono žaidimas su teniso ir tinklinio elementais), stebėjo profesionalių sportininkų varžybas, žygiavo „botaniniu“ maršrutu, aplankė Viljarealio futbolo stadioną.
Puiki patirtis, nauji draugai, svetingos šeimos!
Asta Oznanskienė


Erasmus + KA2 tarptautinio projekto „Mokyklos ir tėvų partnerystė tvariam švietimui“ mokytojų komanda dėkoja Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos mokinių tėvams, kurie labai aktyviai atsakinėjo į vaikų klausimus. Kaip ir buvo žadėta, jau turime atspausdintą lankstinuką, kuriame tarp klausimų ir atsakymų iš trijų šalių- partnerių (Ispanija, Rumunija, Lietuva) gal atrasite savo posakius  ar atpažinsite savo vaikų piešinius.
Elektroninė lankstinuko versija patalpinta tarptautinės platformos eTwinning erdvėje:
https://twinspace.etwinning.net/49450/pages/page/388612
Ačiū istorijos mokytojai Audrai Steponavičiūtei už lankstinuko maketą.

Erasmus + KA2 tarptautinio projekto „Mokyklos ir tėvų partnerystė tvariam švietimui“ gerosios patirties vadovas
2019 m. gegužės 19-25 d. progimnazijoje vyks Erasmus+KA2 projekto „Mokyklos ir tėvų partnerystė tvariam švietimui“ Ispanijos ir Rumunijos delegacijų vizitas.
Kodėl aš noriu mokytis šioje mokykloje?