">
Sveikiname su naujais mokslo metais! Visiems linkime sėkmės!
©Antano Vienuolio progimnazija
2015 www.avienuolis.anyksciai.lm.lt

Pamoka
Laikas
1
8.00–8.45
2
8.55–9.40
3
9.50–10.35
4
10.55–11.40
5
12.00–12.45
6
12.55–13.40
7
13.50–14.35
Pamokų laikasEMILE KLASĖ
Nuorodos, kur galima mokytis prancūzų kalbos:

http://www.prancuzuinstitutas.lt
http://www.kalba.lt
http://prancuzu24.lt
http://www.langmaster.com


NAUJIENOS EMILI KLASĖS MOKINIAMS   2018 m.

Respublikinėje prancūzų kalbos olimpiadoje
2018-03-05

Kovo 2-3 dienomis Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos mokinės Ugnė Taurelytė ir Faustina Kiaušaitė su mokytoja Jaune Bimbiene dalyvavo  prancūzų kalbos respublikinėje 7-okų olimpiadoje „Je parlais fran?ais et toi?“.
Tik atvykusios į Kauno Vytauto Didžiojo universitetą pajutome prancūzų kalbos aurą. O iš karto po atidarymo buvo atliekamos olimpiados užduotys raštu ir žodžiu. Kūrybišką dieną vainikavo frankofonijos mėnesio atidarymo šventinis koncertas filharmonijoje. Kauno simfoninis orkestras bei solistė iš Prancūzijos sužavėjo irtikrai paliko nepamirštamų akimirkų. Puiki buvo ir nakvynė viešbutyje „Europa royal“(????), kuriame buvo apgyvendinti olimpiados dalyviai. Šeštadienio rytas buvo tikrai šaltas, bet su ugnele žingsniavome į VDU.  Iš universiteto išklausę instruktažą bei gavę užduotis iškeliavome į orentacines prancūziškąsias varžybas Kauno mieste. Po orientacinių varžybų VDU aktų salėje tikrai nebuvo liūdna dėl nelaimėtų prizinių vietų . Renginio metu įgytas didelis žinių bagažas bei kompetencijos pravers ateityje! Džiaugiamės ir laukiam naujų konkursų bei prancūzų kalbos iššūkių.
Prancūzų kalbos mokytoja Jaunė Bimbienė

"Fête du Citron"
2018-03-26

Prancūzijoje Mentono mieste, esančiame prie Nicos, vasario mėnesį tradiciškai rengiamas citrininių vaisių festivalis. Įspūdinga šventė su parodom ir paradais, kviečiančiais pasaulio muzikos ritmais, tęsiasi apie dvi savaites. Visas miestas kvepia citrinomis ir apelsinais.
 Plėtojant frankofonų kultūrą Lietuvoje kovo 22 d. pirmą kartą Vilniaus  Martyno Mažvydo progimnazijoje įvyko Citrinų šventė.. Tai buvo smagus renginys, kuriame dalyvavo ir Antano Vienuolio progimnazijos komanda. Šventės  metu buvo organizuota daug veiklų: kruasanų kepimas, lipdymas iš šaltojo porceliano, knygų skirtukų gaminimas, stiklo graviravimas, lobių paieška. Dar vyko prancūziškos dainos popietė. Taip pat reikėjo pristatyti Batuotojo katino batą, papuoštą citrusiniais vaisiais.  Daug įspūdžių, puikios nuotaikos, bendrystės su įvairių mokyklų komandomis įkvėpė ir anykštėnus.Tokios šventės skatina dar labiau mokytis užsienio kalbų.

Prancūzų kalbos besimokantys mokiniai
Fausta, Vytautė, Meda, Tautvydas, Gabija, Elžbieta


Respublikinis prancūziškų dainų festivalis "L'amour change le monde!" Šeduvos gimnazijoje
2018-04-24

Balandžio 13 dieną Šeduvoje 10 kartą vyko nacionalinis prancūziškos dainos festivalis "L'amour change le monde" („Meilė keičia pasaulį“). Šiame festivalyje dalyvavome ir Antano Vienuolio progimnazijos  8-tų bei 6-tų klasių mokiniai. Sfestivalio svečiai bei gimnazijos bendruomenė, buvo pakviesti į solidarumo akciją už taiką. Šeduvos  gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja Virginija Butvilienė kalbėjo apie pasaulį be karo, nesutarimų ir neapykantos kurstymo. Festivalio viešnia ponia Amanda Wintmolders iš Belgijos papasakojo, kaip prieš 30 metų įsitraukė į tarptautinio susirašinėjimo klubo veiklą ir prisiminė šūkį: „Plunksna yra galingesnė už kardą“, kuris kvietė gyventi taikiai. Labai svarbu vieningai siekti taikos įvairiomis priemonėmis, net ir dainuojant apie meilę, skleidžiančią gėrį. Visi festivalio dalyviai turėjo atlikti po prancūzišką dainą. Mūsų progimnazijos delegacija prizinių vietų neužėmė, bet smagiai praleido laiką, gavo naujos patirties, patyrė puikių įspūdžių. Tokie renginiai skatina mokytis prancūzų kalbos.

Fausta Tursaitė, 8b klasės mokinė

Kodėl aš noriu mokytis šioje mokykloje?