Vasara su knyga

Tik keisdami save mes galime pakeisti pasaulį. Skaitymas yra vienas iš lengviausiai prieinamų būdų plėsti savo pasaulio suvokimą, keisti mąstymą, lavinti vaizduotę ir kūrybiškumą, atsipalaiduoti ir pasimėgauti akimirka. Šiais metais Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojamas „Skaitymo iššūkis“kvietė keisti pasaulį su knyga rankose, pažinti gyvenimo įvairovę, išgyventi nepatirtus jausmus.

Norintys įveikti vasaros „Skaitymo iššūkį“ turėjo perskaityti 5 knygas: lietuvių autoriaus knygą; bibliotekininko rekomenduotą knygą; knygą apie keliones; knygą geltonu viršeliu ir knygą, kurios pavadinimas prasideda pirma dalyvio vardo raide.

Mūsų mokykla taip pat jungėsi prie šios akcijos. Iššūkį priėmė 11 mokinių ir 1 mokytoja. Skaitytojai perskaitė 46 knygas. Visas užduotis įvykdė mokytoja Vilija Gimbutienė ir šie mokiniai: Ainis Triznickas, Divaina Mažylytė, Gabrielė Sakalauskaitė, Karolina Putnaitė, Marija Banytė, Ronaldas Nikitinas.

Armandas Stackevičius, Gabrielė Šilaikaitė, Goda Petraitytė, Monika Janickaitė, Rojus Bagdžiūnas dalyvavo iššūkyje, tačiau jo iki galo neįveikė.

Akcijos organizatoriai sveikina visus dalyvius, dėkoja už dalyvavimą. Visus dalyvius pasiekė diplomai ir mažieji paskatinamieji prizai - knygos.

2019 metų rezultatai pranoko visus lūkesčius. Į vasaros pokyčių nuotykį ryžosi leistis net 16 390 dalyvių, o jį įveikė tris kartus daugiau skaitytojų nei praėjusiais metais - 10 339.
„Skaitymo iššūkio“ organizatorius - Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešąsias bibliotekas įkvepia augantis skaitytojų įsitraukimas, puikūs rezultatai ir gražūs atsiliepimai. Projekto komanda taria iki pasimatymo, linki „nepamesti“ skaitymo malonumo iki kitos vasaros.

Bibliotekos vedėja Gitana Valančiūnienė