Geros savijautos programa

log

2021 m. spalio 19 dieną progimnazijoje vyks netradicinio mokymo diena-užsiėmimai moksleiviams pagal Švietimo mokslo ir sporto ministerijos „Geros savijautos programą“. Geros savijautos programa siekiama sumažinti nuotolinio mokymo pasekmes vaikų ir jaunimo fizinei bei psichikos sveikatai. Ja siekiama gerinti mokinių emocinę būklę ir sukuriant kuo palankesnes sąlygas patirti mokymosi sėkmę jau sugrįžus į klases.

Anykščių Antano Vienuolio progimnazija pasirinko UAB „Funkcinio judėjimo centro“ bendradarbiavimo ir streso valdymo moksleiviams programas.

„Bendradarbiavimo ir komandos įgūdžių formavimas“ 1–4 klasių moksleiviams

Užsiėmimo metu vaikų laukia: žaidimas, kuris leistų vaikams parodyti savo individualumą (Bingo,Kompasas). Pratimas „Klausausi tylos“. Vaikai mokysis įdėmiai klausytis tylos bei aplinkos garsų (Bulotaitė 2004). Grupės sutelktumo užsiėmimas. Vadovaujantis baziniu poreikiu „esu grupės dalis“ (Betty Lou Bettner 1990).

„Nusiraminimo ir streso įveikos technikos“ 5–8 klasių moksleiviams

Užsiėmimo metu laukia: streso mechanizmai, streso atsakas, emocinių ir fiziologinių procesų sąsajos. Medžiaga pateikiama remiantis naujausiomis mokslinėmis žiniomis: Tsigos 2020; Chu 2021; McEwen 2015; Naudojama vaizdinė kompiuterinė medžiaga, atliekamas projekcinis piešimo testas.