">
©Antano Vienuolio progimnazija
2015 www.avienuolis.anyksciai.lm.lt
Puslapis atnaujintas 2015-09-10
Pamoka
Laikas
1
8.00–8.45
2
8.55–9.40
3
9.50–10.35
4
10.55–11.40
5
12.00–12.45
6
12.55–13.40
7
13.50–14.35
Pamokų laikasProgimnazijos facebook puslapis

NAUJIENOS
Informacijos nuo 2016-04-19 ir 2016-04-26
Diagnostiniai ir standartizuoti testai

2016 m. balandžio 23 d.Anykščių kultūros centre įvyko Respublikinis vaikų ir jaunimo teatro festivalis „Dvi paukštės", skirtas režisieriams Galinai ir Vytautui Germanavičiams!

Foto galeriją žiūrėkite mokyklos facebook puslapyje čia
Fotografijų autorius Titas Falkauskas
Duris atvėrė nauji butai

Balandžio 12d. „Jaunųjų gamtos bičiulių“ būrelis kartu su Anykščių regioninio parko darbuotojais prie Peslių kaimo kabino inkilus. Iš pradžių susipažinome su inkilais, jų paskirtimi, kokiems paukščiams skirti. Po to ėjome į mišką prie stovyklavietės ir kabinome inkilus. Geriausiai sekėsi Rokui, Aistei, Ievai, Haroldui. Tikimės, kad inkilai greitai bus apgyvendinti. Po sunkaus, bet malonaus darbo, vaišinomės skania žolelių arbata.

Gabrielius Keibas, „Jaunųjų gamtos bičiulių“ būrelio narys


Į pagalbą varlėms

Pavasario viduryje (kovo pabaigoje, balandį) varlės pradeda migruoti iš savo tvenkinio į kitą. Anykščių regioninis parkas, pastebėjęs, kad šis kvarklių įprotis gali jas pražudyti, sugalvojo joms padėti. Į pagalbą varlėms regioninis parkas mus, vienuoliečius, pakvietė balandžio 18 dieną.
Antradienį vykome prie tvenkinio, esančio prie posūkio į Rubikius. Šioje vietoje, kelkraštyje, buvo suregzta mažytė tvora varlėms.  Tvora varles sustabdydavo, kai norėdavo  peršokti - kvarklės įkrisdavo į tam tikrą kibiriuką (iš viso tokių kibiriukų - 5). Tokiu būdu regioninis parkas kiekvieną dieną galėjo sužinoti, kiek ir kokių varlių emigruoja iš savo tvenkinio į gretimą, esantį kitoje kelio pusėje. Mes, „Jaunųjų gamtininkų“ būrelio nariai,  skaičiavome varles, esančias kibirėliuose, ir surašėme duomenis į lapą. Deja, ne visoms varlėms pasisekdavo pereiti per kelią, jos žūdavo po  automobilių ratais. Šias nelaimėles taip pat suskaičiavome. Laimei, jų ne tiek daug.
Vairuotojai, pamatę šokinėjančią per kelią varlę, turėtų pristabdyti bei stengtis apvažiuoti ją. Juk varlė taip pat gyvas padaras. Toks pats gyvas, kaip ir šuo ar ežiukas,  juk šiuos gyvūnus baisu pervažiuoti. Kad ir kokia baisi bei pasibjaurėjimą kai kuriems žmonėms kelianti būtų varlė, ji - gyva.

Arminas Norvilaitis, „Jaunųjų gamtininkų“ būrelio narys


Žaisdami futbolą mokėmės vokiečių kalbos

Balandžio 20 d. Kauno nacionalinės futbolo akademijos manieže vyko Goethe`s instituto organizuojamo konkurso „3: 0 vokiečių kalbos naudai“ finalas. Susirinko 15 komandų iš Lietuvos mokyklų. Mūsų progimnazijai atstovavo penktokai - Luknė Gurskutė, Gabija Žygelytė, Kipras Gvozdas, Tomas Šimkus, Martynas Kazlas ir Gantas Virbalas. Konkursas truko visą dieną. Iki pietų mokiniai atliko įvairias vokiečių kalbos užduotis, o po pietų, kai jau įvyko vokiečių kalba vedama futbolo treniruotė, komandos jėgas išbandė varžydamosi futbolo aikštelėje. Gerokai patobulinę ir kalbinius, ir sportinius įgūdžius, apdovanoti finalistų taure, kamuoliais ir asmeninėmis dovanėlėmis, grįžome į namus pasiryžę dar geriau išmokti kalbėti vokiškai bei žaisti futbolą.

Vokiečių kalbos mokytoja Violeta Neniškienė


Prancūzų kalbos konkursas „Je parle fran?ais et toi?“

Konkursas skirtas 7 klasių mokiniams, besimokantiems prancūzų kalbos kaip antrosios užsienio kalbos.  Konkursą rengia: Lietuvos prancūzų kalbos mokytojų ir dėstytojų asociacija, Lietuvos edukologijos universitetas, Prancūzų institutas Lietuvoje, Vilniaus prancūzų vidurinė mokykla. 2016 metų balandžio 16 dieną Antano Vienuolio progimnazijos 4 septintokai, laimėję rajoninį prancūzų kalbos konkursą, vyko į Vilnių, į respublikinį turą. Konkursas vyko Vilniaus prancūzų vidurinėje mokykloje. Atvykę į konkurso vietą, pavaišinti  prancūziškais pusryčiais, mokiniai buvo suskirstyti į komandas, kurios turėjo atlikti įvairias užduotis. Renginio metu buvo  išskirtinė galimybė pabendrauti su prancūzais, prisistatyti prancūziškai. Mokiniai puikiai praleido laiką, patobulino savo prancūzų kalbos žinias.

Septintokai Žiedė, Gustė, Gvineta ir Daumantas


„AVP talentų“ finalas

Kovo 18 dieną, penktadienį, įvyko jau tradicija tapusio Antano Vienuolio progimnazijos renginio  "AVP talentai" finalas. Šiais metais žiūrovų sulaukta nemažai, mat pasižiūrėti talentingų mokinių pasirodymų susirinko buvę progimnazijos mokiniai, mokytojai bei dalyvių tėveliai. Į finalą buvo atrinkti šie dalyviai : 1. „PEPPER-TEA“, 2. „IZI“, 3. Tėja,  4. Gabija, 5. Antanas, 6. Aistė, 7. Evelina Laskauskaitė iš 5b, 8. „Mes pavarysim“, 9.„Moksliukės“, 10.„Happy girls“. Pamatėme ir išgirdome visko: komiškų vaidinimų, šokių, skambinimo pianinu,  lyrinių dainų ir jau klasika tapusių roko dainų, kurias atliko muzikos grupės. Žinoma, talentų šou neapsiėjo be komisijos: ekonomikos mokytojo Valentino Gudėno, savivaldybės vyriausiojo specialisto Gintaro Vaičiūno, direktorės pavaduotojos Danutės Mažvylienės ir aštuntokės Akvilės Palubinskaitės. Dalyvių „likimas“ 50% procentų priklausė  nuo teisėjų sprendimo, o likusi balsų dalis buvo  žiūrovų rankose. Kodėl dar neužsiminėme apie laimėtojus? Geriausias pasirodymas bus išrinktas po savaitės, kai balsai jau bus suskaičiuoti. Pabaigoje norime padėkoti visiems susirinkusiems, teisėjams ir, žinoma, dalyviams, be kurių šis renginys nebūtų įmanomas.
Po savaitės
Suskaičiavus balsus, skelbiame „AVP talentų“ lentelę:
1.„Mes pavarysim“, 2. „IZI“, 3.„Pepper-tea“, 4. Tėja, 5. „Happy girls“, 6. Gabija, 7. Antanas, 8. „Moksliukės“, 9. Aistė, 10. Evelina.  Pirmųjų trijų vietų laimėtojai bus apdovanoti piniginiais prizais. Dar kartą sveikiname visus dalyvius ir susitiksime kitais metais.

Kamilė Burneikaitė ir Karolina Budrevičiūtė, 8a klasės mokinės