Sveikiname su artėjančiais naujais mokslo metais!

GYTIS KIŠKIS: „Kai kurie mano, kad, kai girdi pagyrimus, sunku „neužriesti nosies“, mano atveju yra priešingai - gavęs pagyrimą stengiuosi įrodyti, kad buvau jo vertas“.

Septintokas Gytis Kiškis - Anykščių kyokushin karate klubo „Takas“ sportininkas, Lietuvos vaikų kyokushin karate čempionatų nugalėtojas ir prizininkas, daugkartinis vaikų Aukštaitijos taurės laimėtojas ir prizininkas. Su Gyčiu ne apie mokslus, o apie sportą kalbasi jo lietuvių kalbos mokytojas Alvydas Rimavičius.

1.    Jeigu pristatytų draugai, kaip manai, ką jie apie tave pasakytų?
Sunku atsakyti į šį klausimą. Visi mes turim teigiamų ir neigiamų savybių. Gal paklauskit jų?...Ir man būtų įdomu sužinoti, ką manyje draugai vertina labiausiai :
2.    Kas tave atvedė į pirmąją karate treniruotę?
Į pirmąją karate treniruotę mane atvedė vyresnis pusbrolis. Abu mano pusbroliai lankė karate, todėl ir aš susidomėjau šiuo sportu.

3.    Kiek laiko skiri treniruotėms? Kaip suderini  sportą su mokslu ir laisvalaikiu?
     Gana didelę laiko dalį skiriu treniruotėms,todėl kartais mokslams laiko lieka mažiau. Stengiuosi viską suderinti, manau, kad ir mokslas, ir sportas yra būtini gyvenime ir vienas kitą papildo. Laisvalaikiu prižiūriu šunį, gimtadienio proga prieš kelerius metus gavau vokiečių aviganį. Tėvai mano, kad gyvūnai padeda udgyti atsakomybę. Kiekvieną dieną jautiesi už kažką atsakingas ir įsipareigojęs - tai geras jausmas.

4.    Kokių savybių reikia sportininkui be fizinio pasirengimo?
   Tikriausiai, kad reikia didelio ryžto  ir stipraus charakterio.

5.    Kaip patekai  į kultinio Holivudo aktoriaus ir kovos menų legendos Jean Claude Van Damme treniruotę?
Treneris pasiūlė sudalyvauti. Konkursui laimėti reikėjo nusiųsti nuotrauką, kurioje darai virvutę ir kelis karate veiksmus. Iš nuotraukų buvo atrinkta 15 mokinių iš visos Lietuvos, tarp jų buvau ir aš. Van Damme treniruotė paliko didelį įspūdį. Jis rodė lankstumo pratimus, aiškino, kaip taisyklingai juos atlikti. Daugelį pratimų  aš jau mokėjau iš kasdienių treniruočių, bet buvo įdomu pamatyti kultinį Holivudo aktorių tikrovėje ir su juo susipažinti.

6.    Kokius apdovanojimus  esi  pelnęs?  Koks  pelnytas apdovanojimas ar rezultatas labiausiai įsiminė, kuo jis išsiskiria iš kitų?
Apdovanojimų turiu nemažai. Dauguma jų iš lankstumo turnyrų. Įsimintiniausias apdovanojimas prieš trejus metus Lietuvos vaikų kyokushin karate čempionate iškovota 1 vieta.

7.     Jeigu ne karate, kurią sporto šaką pasirinktum? Ar domiesi kitomis sporto šakomis?
Karate domiuosi nuo pat vaikystės, lankyti pradėjau nuo pirmos klasės. Karate sieja daug sporto šakų. Per karate kartais žaidžiam futbolą, tinklinį. Nors karate patinka labiausiai, bet domiuosi ir kitomis sporto šakomis.

8.    Tikriausiai esi girdėjęs apie žvaigždžių ligą. Ar šios ligos simptomų pats dar nejauti?
Žinoma, esu girdėjęs, tačiau jausti simptomų nematau pagrindo. Gal kai kurie mano, kad, kai girdi pagyrimus, sunku "neužriesti nosies", mano atveju yra priešingai - gavęs pagyrimą stengiuosi įrodyti, kad buvau jo vertas.

9.    Esi  jaunas  ir  veiklus,  tad  kokias  pramogas be sporto renkiesi,  ką  veiki  laisvu  laiku?
Žaidžiu su šuniu, važinėju dviračiu, bėgioju. Dažniausiai aktyviai leidžiu laisvalaikį.

10.    Ką galvoji apie savo ateitį? Ar svajoji gyvenimą sieti su sportu? O gal tai laikui bėgant liks tik pomėgis?
Dabar dar negalvoju, anksti. Bet esu tikras,  domėjimasis karate sportu išliks visada. :
Ačiū už pokalbį.