Sveikiname su artėjančiais naujais mokslo metais!

MILDA DAUNORAITĖ: ... muzika yra toks dalykas, kuris labai lavina atmintį

MILDA DAUNORAITĖ - mūsų progimnazijos aštuntokė. Mergaitės gyvenimas - tai muzika.   Milda  yra "SOS Talents Foundation - Michel Sogny" fondo stipendininkė. Nacionalinės moksleivių skatinimo programos „Lietuvos Maximalistai“ pagrindinės stipendijos muzikos kategorijoje laimėtoja, jauniausia „maximalistė“. Su Milda apie muziką kalbasi jos suolo draugė Gabrielė Zuzevičiūtė.

Kelerių metų būdama pradėjai groti? Tikėjaisi pasiekti tokių puikių rezultatų?
Į muzikos mokyklą nuėjau būdama 6 metų. Nieko nesitikėjau, tiesiog mano sesė lankė muzikos mokyklą, mane išmokė poros dainelių, o man tai labai patiko. Mano senelis buvo kompozitorius, močiutė - muzikos mokytoja, ir tėtis baigė muzikos mokyklą, jis griežė smuiku, taigi  tėvai norėjo ir mane leisti mokytis muzikos.

Kas tave pirmą kartą atvedė į muzikos mokyklą?
Tėvų draugas. Mano tėvai labai daug dirba, visada neturi laiko, tai paprašė šeimos bičiulio, jog nuvestų.
Groji tik tau skiriamus kūrinius, ar dar ir improvizuoji, kuri savas melodijas?
Anksčiau kurdavau. Esu net grojusį vieną kūrinį per savo 10-tą jubiliejų, rečitalyje, sakralinio meno centre, bet vėliau nebekūriau,  yra krūvos kitų kūrinių, kuriems  reikia labai daug laiko. Visas mano laikas skiriamas tik jiems išmokti ir atlikti.
Kur įvyko tavo pirmasis pasirodymas? Ir kiek tau tuomet buvo metų?
Savo pirmojo pasirodymo tikrai neatsimenu. Turbūt, kad buvo koks nors paprastas koncertas muzikos mokykloje, galbūt klasėse.

Kokiose šalyse grojai? Ir kurioje labiausiai patiko?
Prancūzijoje, Šveicarijoje, Gruzijoje, Švedijoje, Danijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje. Daugiau lyg nebėra. Labiausiai turbūt patiko Šveicarijoje, nes ten labai gražu, daug kalnų... Dar labai patinka Prancūzijoje, bet kadangi gana dažnai ten važiuoju, šiek tiek jau atsibodo. Prancūzijoje daug kartų buvau, todėl  daugiausia žymių objektų ten ir esu aplankiusi.

Kuo dar be muzikos užsiimi savo gyvenime?
Labai daug laiko mano gyvenime užima muzika, todėl nelabai ką daugiau ir veikiu. Na, einu į mokyklą, valgau, turiu šunį, vardu Bojarinas Aš gyvūnus labai myliu, todėl visą savo laisvą laiką dažniausiai praleidžiu su savo geriausiu keturkoju draugu. Ir dar mėgstu laiką praleidinėti Facebook svetainėje.?

Kiek valandų groji per dieną? Ar nebūna sunku atlaikyti tokį krūvį?
Iš tikrųjų tai labai skirtingai. Jei būnu namuose, Anykščiuose, tai groju ne tiek daug, nes pusę dienos praleidžiu mokykloje, na o ir šiaip nelabai skaičiuoju, bet apie 3- 4valandas. Dar groti dažnai važiuoju į Šilutę, nes ten yra labai gera mokytoja - žodžiu ilga istorija. Tai ten jau groju labai ilgai. Atsikeliu, pavalgau, groju, pavalgau, groju ir einu miegoti. ? Galima drąsiai sakyti, kad beveik visą dieną praleidžiu prie instrumento. Kartais atrodo, kad norisi viską mesti, nes labai atsibosta, pavargstu... Bet ta mintis, kad jei nebūtų grojimo, aš tiek nekeliaučiau, nepamatyčiau visokių šalių, įvairių grožybių mane priverčia vėl atsisėsti prie pianino ir tęsti darbą.

Kaip tau pavyksta tiek daug groti ir dar taip gerai mokytis?
Visų pirma, aš labai gerai nesimokau.? nėra taip blogai, bet nėra ir labai gerai. O šiaip galbūt labai neatsilieku dėl to, jog muzika yra toks dalykas, kuris labai lavina atmintį. Nors žinoma, aš ir pati dedu nemažai pastangų, kad viską laiku suspėčiau.
Ačiū už pokalbį.

Apie Mildos pasiekimus 2015 m. rašo „Anykšta“. Skaitykite čia