Sveikiname su artėjančiais naujais mokslo metais!

GABRIELIUS KEIBAS: Galbūt būsiu programuotojas arba kompiuterinių žaidimų kūrėjas

„Išsilavinimas yra turtas, kuris bus su tavimi, kad ir kur tu beeitum“, - sako kinų patarlė. Gabrielius Keibas - puikiai besimokantis aštuntokas, įvairių olimpiadų, konkursų prizininkas, 2015 m. Antano Bulotos premijos laureatas. Jį kalbina lietuvių kalbos mokytoja Danguolė Rimavičienė

1.    Papasakok šiek tiek apie save: kuo užsiimi, kokia veikla domiesi?
Aš - Gabrielius Keibas, mokausi 8 klasėje. Nuo pirmos klasės domiuosi IT, daile, automobiliais, knygų skaitymu.
2.    Sakoma, geras mokytojas - tas, kuris geba savo mokiniams būti ne tik mokytojas, bet ir draugas. O kaip apibūdintum gerą mokinį?
Geras mokinys - gabus, nekeliantis rūpesčių, viskuo besidomintis, įdomus, šiuolaikinis, patikimas.
3.    Tėvai negali skirti daug laiko savo atžaloms, bet niekada neužmiršta paklausti: "Kiek šiandien gavai?" Kodėl jiems taip rūpi pažymiai?
Tėvai nori, kad atžalos juos pralenktų savo pasiekimais, pažymiais, kad jų vaikai būtų geriausi, gabiausi, nuostabiausi mokykloje ir gyvenime.
4.    Neretai tėvai gąsdina vaikus, neva blogai mokydamiesi jie niekur neįstos, eis šluoti gatvių. Ar tai veiksminga?
Manau, kad ne, nes tai nemotyvuoja mokytis, stengtis, siekti savo gyvenimo tikslų. Kiekvienas savo srityje gali būti geriausias. Kiekvienas darbas yra garbingas.
5.    Kaip atrasti motyvacijos mokytis?
Mane  motyvuoja  mokytis svajonės: turėti man patinkantį, gerai apmokamą  darbą, užsidirbti ir keliauti po pasaulį. Manau, kad kiekvienas mokinys galėtų turėti svajonę. Gal tada ir nemotyvuotų mokinių būtų mažiau.
6.    Esi daugelio olimpiadų laimėtojas, progimnazijos A.Bulotos premijos laureatas. Kokį pasiekimą labiausiai vertini? Kodėl?
Labiausiai vertinu 2015 m.  progimnazijoje man įteiktą A. Bulotos premiją. Manau, kad tai didžiulė garbė būti įrašytam į geriausių mokyklos mokinių sąrašą. Mane sveikino mokytojai, klasės draugai ir auklėtojas, tėvai. Man tai buvo didelė šventė. Bet šios premijos įteikimas yra ir labai didelė atsakomybė.
7.    Ką veiki laisvalaikiu? Ar visoms veikloms tau užtenka laiko?
Skaitau, sportuoju, keliauju su tėvais. Visoms veikloms laiko neužtenka, net devynerius metus lankau dailės mokyklą ir ten praleidžiu daug laiko.
8.    Ar esi jau užsidirbęs pirmųjų pinigų?
Taip, Dr. J. P. Kazicko moksleivių kompiuterininkų forume 2015 m. laimėjau II vietą Aukštaitijos regione ir respublikoje ir gavau 120€ , o progimnazija įteikė   50€ vertės A. Bulotos premiją.
9.    Kokį save matai po dešimties metų?
Galbūt būsiu geras programuotojas arba kompiuterinių žaidimų kūrėjas. Bet šias metais labai susidomėjau ir chemijos mokslu. Gal sukursiu vaistus, kurie išgelbės daug žmonių?
10.    Esi aštuntos klasės mokinys, dar keli mėnesiai ir baigsi progimnaziją. Ką galėtum pasakyti apie čia praleistus metus?
Tai pati nuostabiausia mokykla, nes man joje buvo labai gera. Sutikau daug gerų mokytojų, draugų.  Patinka mokymosi aplinka ir atmosfera, šventės. Norėčiau, kad šioje mokykloje būtų ir 9-12 klasė  ir man nereikėtų iš jos išeiti. Linkiu mokytojams ir mokiniams sėkmės! Gal kada vėl tapsite mokykla, kurioje mokiniai mokysis nuo 1 iki 12 klasės ...

Apdovanojimai dr. J. P. Kazicko forume 2015 m.
Gabrielius mėgsta keliauti su tėveliais. Nuotrauka iš vienos kelionės.