Sveikiname su artėjančiais naujais mokslo metais!

FAUSTINA KIAUŠAITĖ: ...išsimaudžius užplūsta malonus karštis, visas kūnas tiesiog dėkoja, tada pasijuntu tokia šaunuolė ir sveikuolė

Faustina Kiaušaitė - Antano Vienuolio progimnazijos penktokė, apie kurią galima pasakyti, tai mergaitė, galinti viską. Ji puikiai mokosi, šoka, piešia, ji skaitovė, galinti išmokti ilgiausius tekstus, renginių vedėja, gera draugė... ji ruonė. Faustiną kalbina suolo draugė Luknė Gurskutė.

KAS PASKATINO TAVE TAPTI SVEIKUOLE IR KADA TAI NUTIKO?
Aš nežinau, ar esu sveikuolė pagal žurnalą, kaip visi vaikai kartais valgau saldumynus (išskyrus gavėnią ir adventą, per šiuos laikotarpius visiškai jų atsisakau), kartais tingiu daryti mankštą. Dėl maudynių, tiesiog mano artimieji, draugai maudosi, tokioje aplinkoje užaugau, tai kartu su mama maudausi ir aš. Šiaip mėgstu gryną orą, žygius, vaikščioti basomis, kai oras leidžia. Net toks linksmas nutikimas buvo. Iki 6 metų augau kaime, taigi visą vasarą bėgiodavau basa ir kai mes atsikraustėme gyventi į Anykščius, pirmą kartą į kiemą (Ramybės mikrorajone) išėjau basa, apsidairau, o ant žemės stiklai, nuorūkos, purvas, susitinku kiemo vaikus, jie žiūri į mane išsigandę, o paskui klausia: „Gal tu batų neturi?“.
AR GRŪDINAISI PRIEŠ TAI, KAI PIRMĄ KARTĄ NĖREI Į VANDENĮ?
Kaip ir sakiau, aš jau nuo pirmosios gyvenimo vasaros grūdinausi: ropojau, vaikščiojau basomis ant žolės, man nebuvo blogo oro, ačiū mamai, kad ir per lietų, ir vėją, ir sniegą man leisdavo eiti į lauką. Matydavau kaip mama, kiti pažįstami lenda į šaltą vandenį ir man labai smagu buvo žiūrėti, visa tai atrodė įprasta. Pirmą kartą išsimaudžiau neplanuotai, tai buvo Ruonių maudynėse Palangoje, tada buvau 5-ių.
KADA PIRMĄ KARTĄ NĖRĖI Į VANDENĮ, KAIP TADA JAUTEISI?
Kai pirmą kartą lindau į šaltą Baltijos jūros vandenį, pati nieko nesuvokiau, tiesiog mama paėmė mane ant rankų, įbėgo į vandenį ir niurktelėjome kartu. Tą smagų jausmą prisimenu iki šios dienos.
GAL TURI KOKĮ ŠŪKĮ, KURIUO SAVE PADRĄSINI?
Gal ir turiu, tokį paprastą: "Faustina tu gali, koks nuostabus jausmas tavęs laukia išsimaudžius!". Be to, turiu nuostabiausią palaikymo komandą: drauges Luknę ir Korneliją. Gal kada nors kartu įlįsime į šaltą vandenį!

KIEK KARTŲ DALYVAVAI NAUJŲJŲ METŲ MAUDYNĖSE?
Tiksliai nežinu, tik atsimenu pirmąjį bandymą. Kai gyvenome toliau nuo Anykščių ir negalėjome nuvažiuoti į sausio 1-osios maudynes, mes su mama (man buvo gal 4 metai) išbėgom į lauką, griuvome į didelę pusnį, apsitrynėme sniegu ir labai juokiamės. Taigi tokios buvo mano pirmosios naujųjų metų maudynės.
KODĖL TAPO TRADICIJA SAUSIO PIRMJĄJĄ TREČIĄ VALANDĄ DIENOS IŠSIMAUDYTI ŠALTAME ŠVENTOSIOS VANDENYJE? KĄ TAU REIŠKIA ŠI ŠVENTĖ?
Kiek mama sakė, sausio pimąją maudosi ne tik Lietuvoje, tai tokia pasaulinė sveikuolių akcija. Šios šventės iniciatoriai pas mus yra Lietuvos sveikuolių sąjunga. Man šios maudynės yra impulsas prasidėjusiems metams, tikra naujų metų pradžia, suteikianti jėgų visiems metams.
AR PALINKĖTUM TAI PADARYTI KITIEMS?
Linkėčiau iš visos širdies kiekvienam patirti tą nuostabų JAUSMĄ, kai  išsimaudžius užplūsta malonus karštis, visas kūnas tiesiog dėkoja, tada pasijuntu tokia šaunuolė ir sveikuolė. Visus noriu pakviesti į tradicines RUONIŲ MAUDYNES 2016, kurios Anykščiuose vyks sausio 31-ąją! Jeigu neišdrįsite įlįsti į Šventąją, tuomet būkite mūsų palaikymo komanda, sutariame?
KOKIA YRA ŠALTO VANDENS NAUDA?
Mumyse gyvena tokie gerieji žmogeliukai - endorfinai, šaltas vanduo juos pažadina ir jie pradeda gaminti gerą nuotaiką, džiaugsmą. Šalto vandens procedūros didina organizmo atsparumą nuo ligų, virusų, kaip kokie skiepai:.
BE MAUDYMOSI, KOKS DAR SVEIKATINIMASIS TAU YRA SVARBUS?
Aš labai mėgstu buvimą gryname ore, žygius, bėgimą per žarijas, kai pirmą kartą bėgau per jas, buvau mažutė. Prisipažinsiu, labai bijojau, nes žarijos tokios raudonos buvo, bet išdrįsau. Aš esu truputį ekstremalė: mėgstu būti ir ruoniu, ir ugnies deive:. Mane tai "veža"!
PAPASAKOK DAR APIE SAVE, KUO DAR DOMIESI?
Aš turiu pomėgių: groju pianinu, piešiu, šoku istorinius šokius, domiuosi savo giminės ir Anykščių istorija. Aišku, negalėčiau gyventi be kepimo, maisto gaminimo. Turiu tokią mažytę svajonę - užaugus norėčiau būti virtuvės šefe. Mano močiutė labai mėgsta eksperementuoti su receptais, todėl nuo pat mažens ji man išduodavo kulinarijos paslapčių!