">
Sveikiname su artėjančiais naujais mokslo metais!
©Antano Vienuolio progimnazija
2015 www.avienuolis.anyksciai.lm.lt

Pamoka
Laikas
1
8.00–8.45
2
8.55–9.40
3
9.50–10.35
4
10.55–11.40
5
12.00–12.45
6
12.55–13.40
7
13.50–14.35
Pamokų laikas


STEBIMĖS - DŽIAUGIAMĖS - DIDŽIUOJAMĖS
Poetas M. Martinaitis yra sakęs, kad „šiuolaikinis žmogus praranda paprasčiausią per amžius jame ugdytą sugebėjimą bet kur ir bet kada išgyventi, džiaugtis tuo, kas yra šalia, ką matai ir girdi“. Ar lengva pastebėti grožį kasdienybėje? Gražią gamtą, gražų žmogų, gražią svajonę, gražų poelgį, gražų pomėgį, gražią rašyseną, gražią šypseną... Ar dar mokame nustebti? Pasidžiaugti?
Pradedame naują rubriką „Stebimės - džiaugiamės - didžiuojamės“, kurioje pasakosime apie įdomius, talentingus mokinius, apie išskirtinius jų pomėgius. Ką gali žinoti, gal kada nors galėsite didžiuodamiesi pasakyti: „O aš su juo mokiausi!“


FAUSTINA KIAUŠAITĖ: ...išsimaudžius užplūsta malonus karštis, visas kūnas tiesiog dėkoja, tada pasijuntu tokia šaunuolė ir sveikuolė

Faustina Kiaušaitė - Antano Vienuolio progimnazijos penktokė, apie kurią galima pasakyti, tai mergaitė, galinti viską. Ji puikiai mokosi, šoka, piešia, ji skaitovė, galinti išmokti ilgiausius tekstus, renginių vedėja, gera draugė... ji ruonė. Faustiną kalbina suolo draugė Luknė Gurskutė. PlačiauGABRIELIUS KEIBAS: Galbūt būsiu programuotojas arba kompiuterinių žaidimų kūrėjas

„Išsilavinimas yra turtas, kuris bus su tavimi, kad ir kur tu beeitum“, - sako kinų patarlė. Gabrielius Keibas - puikiai besimokantis aštuntokas, įvairių olimpiadų, konkursų prizininkas, 2015 m. Antano Bulotos premijos laureatas. Jį kalbina lietuvių kalbos mokytoja Danguolė Rimavičienė. Plačiau

1.    Papasakok šiek tiek apie save: kuo užsiimi, kokia veikla domiesi?
Aš - Gabrielius Keibas, mokausi 8 klasėje. Nuo pirmos klasės domiuosi IT, daile, automobiliais, knygų skaitymu.
2.    Sakoma, geras mokytojas - tas, kuris geba savo mokiniams būti ne tik mokytojas, bet ir draugas. O kaip apibūdintum gerą mokinį?
Geras mokinys - gabus, nekeliantis rūpesčių, viskuo besidomintis, įdomus, šiuolaikinis, patikimas.
3.    Tėvai negali skirti daug laiko savo atžaloms, bet niekada neužmiršta paklausti: "Kiek šiandien gavai?" Kodėl jiems taip rūpi pažymiai?
Tėvai nori, kad atžalos juos pralenktų savo pasiekimais, pažymiais, kad jų vaikai būtų geriausi, gabiausi, nuostabiausi mokykloje ir gyvenime.
4.    Neretai tėvai gąsdina vaikus, neva blogai mokydamiesi jie niekur neįstos, eis šluoti gatvių. Ar tai veiksminga?
Manau, kad ne, nes tai nemotyvuoja mokytis, stengtis, siekti savo gyvenimo tikslų. Kiekvienas savo srityje gali būti geriausias. Kiekvienas darbas yra garbingas.
5.    Kaip atrasti motyvacijos mokytis?
Mane  motyvuoja  mokytis svajonės: turėti man patinkantį, gerai apmokamą  darbą, užsidirbti ir keliauti po pasaulį. Manau, kad kiekvienas mokinys galėtų turėti svajonę. Gal tada ir nemotyvuotų mokinių būtų mažiau.
6.    Esi daugelio olimpiadų laimėtojas, progimnazijos A.Bulotos premijos laureatas. Kokį pasiekimą labiausiai vertini? Kodėl?
Labiausiai vertinu 2015 m.  progimnazijoje man įteiktą A. Bulotos premiją. Manau, kad tai didžiulė garbė būti įrašytam į geriausių mokyklos mokinių sąrašą. Mane sveikino mokytojai, klasės draugai ir auklėtojas, tėvai. Man tai buvo didelė šventė. Bet šios premijos įteikimas yra ir labai didelė atsakomybė.
7.    Ką veiki laisvalaikiu? Ar visoms veikloms tau užtenka laiko?
Skaitau, sportuoju, keliauju su tėvais. Visoms veikloms laiko neužtenka, net devynerius metus lankau dailės mokyklą ir ten praleidžiu daug laiko.
8.    Ar esi jau užsidirbęs pirmųjų pinigų?
Taip, Dr. J. P. Kazicko moksleivių kompiuterininkų forume 2015 m. laimėjau II vietą Aukštaitijos regione ir respublikoje ir gavau 120€ , o progimnazija įteikė   50€ vertės A. Bulotos premiją.
9.    Kokį save matai po dešimties metų?
Galbūt būsiu geras programuotojas arba kompiuterinių žaidimų kūrėjas. Bet šias metais labai susidomėjau ir chemijos mokslu. Gal sukursiu vaistus, kurie išgelbės daug žmonių? 
10.    Esi aštuntos klasės mokinys, dar keli mėnesiai ir baigsi progimnaziją. Ką galėtum pasakyti apie čia praleistus metus?
Tai pati nuostabiausia mokykla, nes man joje buvo labai gera. Sutikau daug gerų mokytojų, draugų.  Patinka mokymosi aplinka ir atmosfera, šventės. Norėčiau, kad šioje mokykloje būtų ir 9-12 klasė  ir man nereikėtų iš jos išeiti. Linkiu mokytojams ir mokiniams sėkmės! Gal kada vėl tapsite mokykla, kurioje mokiniai mokysis nuo 1 iki 12 klasės ...

Apdovanojimai dr. J. P. Kazicko forume 2015 m.

MAŽASIS ŽYGDARBIO APDOVANOJIMAS ĮTEIKTAS FAUSTUI  KAMARAUSKUI

Norime pasidžiaugti, kad, artėjant gražiausioms metų šventėms, per Kalėdų eglutės įžiebimo renginį Anykščiuose Antano Vienuolio progimnazijos 7b klasės mokiniui Faustui Kamarauskui buvo įteiktas "Mažojo žygdarbio" apdovanojimas.
Kuogi nusipelnė Faustas tokio pagerbimo? Jis tiesiog labai draugiškas. Na, gal ne tik... Dar jis neabejingas kito nelaimei ir geba ne užuojauta, o savo kasdieniniais darbais pradžiuginti žmogų. Taigi, Faustas jau keletą metų artimai bendrauja su savo aklu pusbroliu. Vaikinai užsiima įprasta jaunuoliams veikla: eina pasivaikščioti, važinėja dviviečiu dviračiu, domisi šiuolaikinėmis technologijomis ir pan. Fausto iniciatyva jie net kartu lanko graikų-romėnų treniruotes!
Didžiuojamės Fausto veikla ir sveikiname jo tėvelius bei giminaičius!


MILDA DAUNORAITĖ: ... muzika yra toks dalykas, kuris labai lavina atmintį

MILDA DAUNORAITĖ - mūsų progimnazijos aštuntokė. Mergaitės gyvenimas - tai muzika.   Milda  yra "SOS Talents Foundation - Michel Sogny" fondo stipendininkė. Nacionalinės moksleivių skatinimo programos "Lietuvos Maximalistai" pagrindinės stipendijos muzikos kategorijoje laimėtoja, jauniausia "maximalistė". Su Milda apie muziką kalbasi jos suolo draugė Gabrielė Zuzevičiūtė. Plačiau

GYTIS KIŠKIS: „Kai kurie mano, kad, kai girdi pagyrimus, sunku „neužriesti nosies“, mano atveju yra priešingai - gavęs pagyrimą stengiuosi įrodyti, kad buvau jo vertas“.


Septintokas Gytis Kiškis - Anykščių kyokushin karate klubo „Takas“ sportininkas, Lietuvos vaikų kyokushin karate čempionatų nugalėtojas ir prizininkas, daugkartinis vaikų Aukštaitijos taurės laimėtojas ir prizininkas. Su Gyčiu ne apie mokslus, o apie sportą kalbasi jo lietuvių kalbos mokytojas Alvydas Rimavičius.


1.    Jeigu pristatytų draugai, kaip manai, ką jie apie tave pasakytų?
Sunku atsakyti į šį klausimą. Visi mes turim teigiamų ir neigiamų savybių. Gal paklauskit jų?...Ir man būtų įdomu sužinoti, ką manyje draugai vertina labiausiai :
2.    Kas tave atvedė į pirmąją karate treniruotę?
Į pirmąją karate treniruotę mane atvedė vyresnis pusbrolis. Abu mano pusbroliai lankė karate, todėl ir aš susidomėjau šiuo sportu. Plačiau

UGNĖ TAURELYTĖ: „Audžiu ne dėl reikiamybės. Audžiu dėl malonumo.“

Ugnė Taurelytė - puikiai besimokanti Antano Vienuolio progimnazijos aštuntokė, įvairių olimpiadų, konkursų prizininkė, 2019 m. Antano Bulotos premijos laureatė. Nors šiuolaikinis pašėlęs pasaulis aukštyn kojomis verčia visas senąsias mūsų vertybes, bet Ugnė susižavėjusi audimo menu. Į stakles mergina sėdo būdama visai mažutė, o  šiandien  ji jau patirties turinti audėja. Ugnę kalbina lietuvių kalbos mokytoja Danguolė Rimavičienė.

Plačiau


Kodėl aš noriu mokytis šioje mokykloje?