Informacijos nuo 2016-02-26

Trumpas sugrįžimas namo, į savąją mokyklą: SIMAS LAURIKĖNAS

Pedagoginė praktika - tai studento veikla mokykloje, kuri padeda būsimam mokytojui geriau suprasti pedagoginį procesą, suvokti jo esmę bei paskirtį. Jos metu studentas praktiškai panaudoja teorines žinias, ugdosi pedagoginio darbo mokėjimus bei įgūdžius. Su buvusiu mokiniu, dabar anglų kalbos praktikantu, Simu Laurikėnu  kalbasi lietuvių kalbos mokytoja Danguolė Rimavičienė.

1.    Papasakok trumpai apie save.
2012m. baigiau Anykščių Antano Vienuolio gimnaziją. Iškart pradėjau studijuoti anglų kalbą Lietuvos Edukologijos universitete. Pasirinkau būtent šį universitetą, nes visą laiką norėjau būti mokytoju. Kruopščiai mokiausi ir nelikau nepastebėtas: buvau pakviestas dalyvauti SouthWestern Advantage atrankoje, kurią praėjęs iškeliavau 4 mėnesiams į JAV mokytis kurti savo verslą. Soutwestern Adavantage vasaros programa studentams siūlo padirbėti Jungtinėse Amerikos Valstijose ir įgyti patirties  pardavinėjant knygas šeimoms, auginančioms mokyklinio amžiaus vaikus. Grižęs po kelionės turbūt vis dar gyvenau amerikietiškoje svajonėje, nes mokslai visiškai nelindo į galvą. Pradėjau daugiau užsiimti su mokiniais, teikiau privačias pamokas, padėjau ruoštis egzaminams, taip pat daug daug keliavau. Dabar esu trečiakursis, labai džiaugiuosi studijomis, nes jos padės išpildyti mano svajones. Pirma, tapti mokytoju,  antra, keliauti.
Plačiau
Proto mūšis

Vasario 12d. Antano Vienuolio progimnazijos 7 - 8 klasių mokiniai su mokytojomis Audra Steponavičiūte ir Danute Mažvyliene  Debeikiuose dalyvavo protų mūšyje, skirtame Lietuvos  valstybės atkūrimo dienai. Viktorinoje  teko atsakyti į  klausimus apie Lietuvos istoriją, kultūrą, geografiją. Protų mūšyje aktyviai dalyvavo abi - Debeikių pagrindinės mokyklos ir Antano Vienuolio progimnazijos komandos, o kapitonų rungtyje nepralenkiamas buvo mūsų Daumantas Žąsinas iš 7b klasės, teisingai atsakęs į visus užduotus klausimus. Viktorina pabaigėsi anykštėnų pergale, dovanomis bei gausybe saldumynų.

Monika Bačkulytė, 8a klasės mokinė

Lietuvių kalbos dienos

2016 m. vasario 16 - kovo 11 dienomis visoje Lietuvoje ir išeivijoje rengiamos Lietuvių kalbos dienos - daugybė renginių, skirtų lietuvių kalbos sklaidai ir prestižui stiprinti. Vasario 27 d. 11 val. devintą kartą buvo diktuojamas Nacionalinis diktantas.
Vienuoliečiai jau registruojasi dalyvauti konkurse „Švari kalba - švari galva 2016“ bei rengiasi lietuvių kalbos olimpiadai.

Visi keliai veda į Vilniaus knygų mugę, kur PERSONAŽAS IEŠKO AUTORIAUS

Vilniaus knygų mugė - pagrindinė leidėjų, autorių ir skaitytojų susitikimų ir bendravimo vieta, reikšmingas kultūros renginys Lietuvoje, didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse. 17 - oji knygė mugė šiemet kelia klausimus, kokios knygos yra skaitomiausios, kokie personažai lietuviams patraukliausi, o kokios knygos lieka skaitomumo paribiuose? Kaip rašytojai susikalba ir ar susikalba su skaitytojais, gal rašytojai pataikauja savo skaitytojams? Galiausiai, kokių personažų lietuvių literatūroje apstu, o kokių trūksta?
Į reikšmingą kultūros renginį vasario 27 dieną išriedėjo ir vienuoliečių autobusas. Mokytojų ir mokinių grupė pasiekė sostinę  nusiteikusi puikiai - visiems knietėjo aplankyti leidyklų stendus, ieškant TOS knygos, žinoma, buvo nepamiršti ir anykštėnai muziejininkai, kurie eksponavo knygų knygą - medinį „Anykščių šilelį“.
Aišku, per keletą valandų įveikti Vilniaus knygų mugės plotą - virš 12 tūkstančių kv.m. buvo misija neįmanoma, bet mokiniai dalyvavo keliose edukacinėse programose, klausėsi gyvos muzikos koncertų, mokytojai įsigijo patikusių knygų, apžiūrėjo amžinai gyvą šurmuliuojantį bukinistų pasažą, kuriame parduodamos senų ir retesnių leidimų knygos, audio įrašai, dalyvavo susitikimuose su rašytojais. Pagrindinis Vilniaus knygų mugės bruožas - plati kultūrinė programa, kuri per keturias dienas pristato apie 400 įvairaus žanro renginių.
Pasukus namų link, mokiniai jau planavo rezervuoti autobusiuko vietas kitų metų kelionei į Vilniaus knygų mugę.
Danguolė Rimavičienė, lietuvių kalbos mokytoja

SVEIKINAME
1. Rajono  8-12 klasių mokinių fizikos olimpiadoje laimėjus:

1 vietą - Gabrielių Keibą (8 a kl.), mokytoja Marytė Bagdonienė;
2 vietą - Arminą Norvilaitį (8 a kl.), mokytoja Marytė Bagdonienė;
3 vietą - Arnoldą Keibą (8 a kl.), mokytoja Marytė Bagdonienė.

2. Debeikių pagrindinės mokyklos PADĖKA

progimnazijos mokinių ir mokytojų komandai už dalyvavimą viktorinoje  „Šalis ta Lietuva vadinas“, skirtoje Vasario 16- Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. (7-8 klasių mokinių komanda), mokytoja Audra Steponavičiūtė