Informacijos nuo 2016-02-26

STEBIMĖS - DŽIAUGIAMĖS - DIDŽIUOJAMĖS

Miniatiūrų kūrėja VYTAUTĖ TUMAITĖ

Kaip smagu atrasti vis naujų talentų. Kasdienybėje įsisukę per mažai turime progų pamatyti ir įvertinti mokinių įvairiapusiškus gebėjimus. Tačiau kartais tokia proga pasitaiko netikėtai ir pamatai, kad vienas ar kitas mokinys gali taip atsiskleisti, jog belieka tik stebėtis - džiaugtis - didžiuotis. Štai prancūzų kalbos pamokoje kalbame apie namą, kambarius, juose esančius baldus, mokomės naujų žodžių bei sakinių konstrukcijų ir visai netikėtai sužinome, kad šeštokės Vytautės Tumaitės pomėgis -  konstruoti miniatiūrinius namelius su baldais. Mergaitės miniatiūrų kolekcija nuolatos auga, kiekvienas namelio kambarėlis skoningai dekoruojamas, kiekviename yra tikrus primenantys miniatiūriniai stalai, kėdės, lentynos, lovos, meno kūriniai, šviestuvai, knygos, rankinukai, buities prietaisai, net maistas. Plačiau

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną - Vasario 16 -ąją

Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną - Vasario 16 -ąją,  Antano Vienuolio progimnazijos fojė vyksta audimo būrelio bei technologijų olimpiadų darbų paroda. Parodą rengė technologijų mokytojai ir neformaliojo ugdymo vadovai. Pagaminti iš medžio, audinio skiautelių, antrinių žaliavų ir dar daug ko, kas mus supa buityje, stebinantys  netikėtais sprendimais, ryškiomis spalvomis, išradingumu daugelis darbų gali būti kūrybinės saviraiškos pavyzdžiai, parodyti, kaip namus papuošti įdomiais darbais ar suteikti nusibodusiems  daiktams naujų spalvų ir akcentų. Žodis „audimas“ gal skamba kiek nuobodžiai, tačiau parodos eksponatai džiugina akį, primena mūsų tautos darbščiąsias audėjas, kurioms pats Kristijonas Donelaitis skyrė pašlovinamuosius žodžius:
Jums garbė, kad vindas jūsų, sukriai besisukdams,
Pakulų bei linų kuodelį nupeša greitai;
Jums garbė, kad staklės prieš pavasarį trinka
Ir šaudyklė su šeiva šokinėdama tarškia;
Jums garbė, kad audeklėliai, jūsų nuausti,
Ant margų lankų kaip sniegs pavasario blizga.
                        („Metai“)
Daugiau nuotraukų žiūrėkite  čia

Belaukiant  frankofonijos

Tarptautinė frankofonijos diena kasmet švenčiama kovo 20-ąją, minint 1970-aisiais įkurtą Tarptautinę Frankofonijos organizaciją. Šia proga visame pasaulyje vyksta daugybė renginių. Kovas yra prancūzų kalbos mėnuo.
Artėjant frankofonijos mėnesiui mūsų progimnazijos septintokai -  emiliukai -  dalyvavo prancūzų kalbos viktorinoje, kuri vyko A. Baranausko pagrindinėje mokykloje. Kadangi ir šiais metais vyks respublikinis prancūzų kalbos konkursas „Je parle fran?ais, et toi?“, nusprendėme pasitikrinti prancūzų kalbos žinias ir praturtinti savo žodyną. Viktorinos metu susipažinome su A. Baranausko septintokais ir susiskirstę į komandas atlikome įvairias užduotis. Viktorinos metu įdomių dalykų sužinojome apie Prancūziją, išmokome daug naujų žodžių.
Prancūzų kalbos mokytoja Jaunė Bimbienė

EMILE KLASĖ
Net gamtininkai veja žiemą!

Vasario 9 dieną  Jaunųjų gamtininkų būrelis šventė Užgavėnes Anykščių regioninio parko stovyklavietėje prie Puntuko akmens. Būrelio nariai su regioninio parko ekologe Rasa kepė dešreles, zefyrus, virė arbatą iš čiobrelių, aviečių lapų ir liepžiedžių. Arbata buvo puiki! Visiems užteko ir saldainių. Paskui prasidėjo žaidimai!  Gerokai patriukšmavę būrelio nariai nusprendė aplankyti pasaulinį objektą - Medžių lajų taką. Kai kurie į šiuo taku ėjo pirmą kartą. Įspūdinga - išvydus Anykščių šilelį iš didžiulio aukščio. Mokiniai perskaitė stendų medžiagą, grožėjosi atsiveriančiais vaizdais, domėjosi, kaip takas buvo pastatytas. Kai kam net buvo baisu...
Haroldas Laukagalis, 8a klasė

JANŲJŲ GAMTININKŲ BŪRELIO VEIKLA

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Antradienį, vasario 9 d., Antano Vienuolio progimnazijos jaunučių choro dainininkai su triukšmu vijo žiemą iš mokyklos ir visų jos pašalių... Choristai aplankytose klasėse mokytojus ir mokinius vaišino lašiniais su svogūnais, blynais su uogiene. Dainuodami ir  šokdami  jie  kvietė prisijungti visus, kurie pasiilgo pavasario, triukšmauti, kad žiema išsigąstų ir pabėgtų. Artėja Gavėnios metas, kai  7 savaites iki Velykų teks surimtėti, penktadieniais papasninkauti, todėl per Užgavėnes būtina išsidūkti, 12 kartų valgyti, kad pilvas būtų kietas, kaip kakta.
Su besibaigiančia žiema visus sveikina muzikos mokytoja V. Mikučionytė ir dainininkai

AVP talentai

Jau šešerius metus mūsų progimnazijoje vyksta tradicinis renginys „AVP talentai“, kuriame  mokiniai bei mokytojai bando rasti žmogų, nusipelniusį talentų apdovanojimo. Šiais metais renginys vyko vasario 5 dieną aktų salėje. Pasirodė 11 dalyvių: grupė iš Jono Biliūno gimnazijos ,,Pepper tea'', ir mūsiškiai „IZI'', „Moksliukės'', „Happy girls'', „Mes pavarysim'', „On fire'', Sandra, Tėja, Gabija, Aistė ir Antanas. Visi dalyvavusieji parodė, ką moka geriausiai. Pasirodymų dalyvius užfiksavome nuotraukose. Bet, jei norite savo akimis pamatyti ir ausims išgirsti, ką sugebame, ateikite į talentų finalą, kuris vyks kovo 10 dieną!
Aistė Prusakovaitė, Aistė Mėlynytė, 8a klasė