Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 11-15 dienomis Antano Vienuolio progimnazijoje vyko Šiaurės šalių literatūros savaitė. Šių metų tema - „Šventės Šiaurės šalyse“. Savaitė prasidėjo skaitymais žvakių šviesoje, kai 1-4 klasių mokiniai klausėsi ištraukos iš A. Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“ - „Pepė švenčia gimimo dieną“. Vaikai vaizduotėje galėjo nusikelti į vakarėlį Viloje Vilaitėje, kur savo vietą prie stalo turėjo ir Pepės Ilgakojinės arklys, ir beždžionėlė Ponas Nilsonas.

Visą savaitę pradinių klasių mokiniai piešė iliustracijas, rašė sveikinimus Pepei, piešė kojines, kūrė stendus apie A.Lindgren ir Šiaurės šalis, dalyvavo viktorinoje apie A.Lindgren gyvenimą ir kūrybą.

Savaitę užbaigė Pepės gimtadienio šventė, į kurią rinkosi visi pradinukai. Neatsitiktinai Pepei jie skyrė muzikines dovanas, juk Pepė per gimtadienį gavo dovanų muzikinę dėžutę, kuria labai džiaugėsi.

Vyresnių klasių mokiniai skaitė skyrių „Šventė sode“ iš norvegų rašytojo Josteino Gaarderio romano „Sofijos pasaulis“. Jaunimas įsitraukė į filosofinius pokalbius prie puodelio kavos .

Gitana Valančiūnienė, bibliotekininkė